• GRAJ nowocześnie i rozrywkowo!

  • Polub nas na Facebooku!

  • NAUKA - NOWE INSTRUMENTY!

  • NOWA STRONA INTERNETOWA!

Copyright 2019 - .
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zachęcamy wszystki do przeczytania artykułu na temat:

"Cudowny wpływ muzyki, czyli jak granie na instrumencie determinuje pozytywny rozwój dziecka"

Badania wykazują, że aktywne uczestnictwo dziecka w tworzeniu muzyki przed ukończeniem 7 roku życia rozwija umiejętności niemożliwe do zdobycia podczas innych aktywności.

Dzięki powszechnie dostępnej wiedzy wszyscy jesteśmy świadomi, że największy rozwój mózgu przypada na okres od urodzenia do 7 roku życia. Muzyka wzmacnia wszystkie obszary rozwoju dziecka od intelektualnego, społecznego po rozwój emocjonalny oraz motoryczny. Pomaga koordynować pracę ciała oraz umysłu. Wczesna ekspozycja dziecka na dźwięki muzyczne ułatwia uczenie się melodii oraz znaczenia słów. Taniec natomiast wspiera rozwój motoryczny oraz sprzyja praktykowaniu umiejętności wyrażania własnych uczuć i potrzeb...

więcej do przeczytania w artykule na stronie:

https://miastodzieci.pl/czytelnia/cudowny-wplyw-muzyki-czyli-jak-granie-na-instrumencie-determinuje-pozytywny-rozwoj-dziecka/