Wszystkie konkursy instrumentalne i muzyczne są najlepszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez młodych artystów.

25 i 26 kwietnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,SŁOWIK 2017″. W konkursie wzięło udział 120 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponad podstawowych.

Z naszej szkoły, pod skrzydłami pani Olgi Skrzypczak – Kowalczyk, na konkurs wybrało się 5 uczestników. Z czego aż 4 z nich zdobyło miejsca na podium.

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu naszych laureatów.

W kategorii I-III szkoły podstawowej nasza uczennica, Aleksandra Sojka, zdobyła III miejsce ze swoim pięknym wykonaniem „Papugi z dziobem na kłódkę”.

Kategoria IV-VI i III miejsce zdobyła Nadia Benet (na równi z Igą Goleń). Nadia śpiewała utwór „Laleczka z saskiej porcelany”.

W kategorii szkół ponad gimnazjalnych, pierwsze miejsce z utworem „Trójkąty i kwadraty”, wyśpiewał sobie Eryk Gryzio, zaś drugie Weronika Peterwas z „Kiedyś byłam różą”.

Nasi uczniowie, którzy zdobyli I, II i III miejsca, zostali zaproszeni do występu w koncercie galowym IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Słowik 2017” podczas festynu miejskiego „Dni Lubartowa” 27 maja 2017 roku na Rynku Miejskim.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy Wam dalszych sukcesów!